Последње вести
  • Славица Зељковић

Нови успеси Елене Вукмир, првакиње Мађарске у ритмичкој гимнастици

Најбоља на Луксембург купу

Елена Вукмир, ученица првог разреда у Српској основној школи, је од 16-18. децембра веома успешно учествовала на Луксембург Купу, европском такмичењу у ритмичкој гимнастици. Била је једна од укупно 400 такмичарки у свим категоријама из тридесетједне земље. На овом такмичењу Елена је освојила прво место у вежби са обручем, треће место у слободном саставу (без реквизита) а друго место је освојила у укупном пласману за свој узраст у такозваном А програму. Ово је њено прво интернационално такмичење и највећи успех у досадашњој каријери.

Од прошле године, када је постала првакиња Мађарске, до данас, Елена је освојила још много награда, што говори најбоље о томе колико је вредна и успешна спортисткиња која је за себе одабрала прави спорт у коме ће, сви су изгледи, остваривати све веће успехе. Верујемо да ћемо је ускоро гледати и на Олимпијади.

Учитељица је Весна Чаплар и другари из школе прате њене успехе и радују им се.

Овим такмичењем је завршена такмичарска сезона за 2017. годину.

Награда до награде

И као предшколац Елена је освајала многе награде, најважније су Куп Мађарске и Државно првенство. А поред награда у Луксембург купу, ове године је у октобру на Купу Мађарске освојила друго место а у новембру на Држаном првенству у групном такмичењу, прво место. Она је члан Спортског клуба МТК у Будимпешти а тренери су јој: Лосањи Ерика, Лаубер Жофи, Геле Ноеми (Deutch-Lazsányi Erika, Lauber Zsófia, Gelle Noémi), професионалне и успешне ритмичке гимнастичарке и изузетни педагози.